Mesto Lipany panoráma
 
 • Výluka vlakov

  V dňoch 23. až 27. júla 2018


  budú ŽSR konať výlukové práce, ktoré budú mať za následok vylúčenie osobnej železničnej dopravy medzi železničnými stanicami

  Sabinov – Lipany

  Veľký šariš - Lipany

  V dôsledku tejto výluky budú vlaky v tomto úseku nahradené  autobusovou dopravou (NAD).

  Viac Informácií

  vložené: 20.07.2018
  Výluka vlakov
 • Oslovný list - DNI MESTA LIPANY

  Neodmysliteľnou súčasťou DNI MESTA LIPANY je tradičný jarmok a trh ľudových remesiel. Návštevníkmi žiadané podujatia, ktoré vdýchnu tú správnu atmosféru pri stretnutí s rodinou a priateľmi, ktoré sú sprevádzané milými rozhovormi. V rámci týchto dní ponúkame priestor pre predajcov ľudovo – umeleckých výrobkov, upomienkových predmetov, detských hračiek, drobného občerstvenia i cukroviniek formou vlastných predajných stánkov.

  Vítaní sú komerční predajcovia s textilom, obuvou, bytovými doplnkami a ďalším spotrebným tovarom. 

  Oslovný list->

  vložené: 17.07.2018
 • Voľné pracovné miesta

  Mesto Lipany, Krivianska 1, 082 71 Lipany oznamuje, že sú voľné následovné pracovné miesta:

  2 pracovné miesta asistenta učiteľa (AsU)

  2 pracovné miesta odborného zamestnanca (OZ) - špeciálny pedagóg

  Viac informácii v dokumente->

  vložené: 16.07.2018
 • Oznámenie zámeru Prodining, s.r.o.

  Navrhovateľ spoločnosť Prodining, s.r.o. Námestie osloboditeľov 29, 031 01 Liptovský Mikuláš, doručil Okresnému úrad Sabinov, odbor starostlivosti o životné prostredie, ako  príslušnému orgánu na úseku posudzovania vplyvov na životné prostredie podľa § 22 zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“) zámer navrhovanej činnosti „Výrobný podnik nízkoalkoholických a nealkoholických nápojov“

  Zámer je zverejnený na webovom sídlo MŽP SR http://www.enviroportal.sk/ v časti EIA/SEA  a na stránke http://www.minv.sk/?posudzovanie-vplyvov-na-zivotne-prostredie-3.

  Mesto Lipany v súlade s §23 ods.3 zákona ako dotknutá obec týmto informuje verejnosť o tomto zámere navrhovanej činnosti.

  Verejnosť môže svoje písomné stanovisko  doručiť na Okresný úrad Sabinov, odbor starostlivosti o životné prostredie, Námestie slobody 85, 083 01 Sabinov najneskôr do 21 dní odo dňa zverejnenia tohoto oznámenia. Stanoviská žiadame zaslať aj v elektronickej podobe  na e-mail: jana.stieberová@minv.sk

  Dokumenty k oznámeniu

  vložené: 26.06.2018

Pozvánky a podujatia

22.7. IDE PIESEŇ DOKOLA - skupina AVANTI
22.7. IDE PIESEŇ DOKOLA - skupina AVANTI

...okolo stola, ide pieseň krásne... hudobná skupina AVANTI ju začne. V ich  repertoári nájdete disco hity, rockové i popové piesne, rezké valčíky i čardáše. Neváhajte a dajte sa pozvať na ďalší z radu koncertov lipianskeho leta. Na letnom pódiu na námestí bude veselo, pozývame vás... V prípade nepriaznivého počasia sa koncert ruší.

23. 7. ŠPACÍRKA DO ŠPÁROVEJ
23. 7. ŠPACÍRKA DO ŠPÁROVEJ

Obľúbená opekačka seniorov v Špárovej doline. Čakajú na vás športové disciplíny, šťastní víťazi, čokoládové medaily, zber byliniek, veselá harmonika i nezabudnuteľné chvíle s priateľmi v kruhu prírody. Zraz o 9.00 pred letným pódiom a postupný odvoz seniorov.

25. 7. TAJOMSTVÁ KAMENICKÉHO HRADU
25. 7. TAJOMSTVÁ KAMENICKÉHO HRADU

Miestom, kde sa spája história so zaujímavou prírodnou scenériou je Kamenický hrad. Na spoločnej turistickej vychádzke sa vydáme za tajomstvami hradu a prežijeme deň plný zážitkov a dobrodružstiev. Info a prihlášky: MsÚ – oddelenie kultúry a športu, do 23. 7. 2018.

29.7. HRAJTEŽE MI, HRAJTE - skupina MONTANA BAND
29.7. HRAJTEŽE MI, HRAJTE - skupina MONTANA BAND

Chytľavé melódie známych piesní s hudobnou skupinou Montana Band, ktorá má za sebou  pekných pár rokov úspešného účinkovania doma aj za hranicami Slovenska (Poľsko, Česko, Rakúsko, Nemecko, Belgicko). V prípade nepriaznivého počasia sa koncert ruší. Letné pódium na námestí.


» kompletné spravodajstvo

Spravodajstvo

Na ME 2018 ...
Na ME 2018 v Nórsku sa predstavia aj hráči SbK Lipany

Šieste ME v crossmintone sa začnú 26. júla a tento rok sa budú konať v nórskom meste Skien. Crossminton ... čítaj ďalej »

Ukončili sme 12. ...
Ukončili sme 12. ročník hudobného festivalu Pohodička . . .

12. ročník hudobného festivalu Pohodička, ktorý každoročne pritiahne všetky vekové kategórie, otvorila  domáca kapela Krypton.  „Hudba a slovo predstavujú symbiózu, ... čítaj ďalej »

Deťom pre radosť
Deťom pre radosť

Mesto Lipany aj tento rok pripravilo peknú oslavu dňa detí. Už od rána sa dolný park premenil na miesto, ... čítaj ďalej »


» kompletná fotogaléria

Fotogaléria


Počasie v Lipanoch

Počasie Dažď
Teplota: 15.00°C
vietor: 6km/h, vlhkosť: 94%
tlak: 1015kPa

Aktuality a oznamy
Kultúrne leto 2018
Kultúrne leto 2018

vložené: 29.06.2018
Súťaž o NAJ METLU
Súťaž o NAJ METLU

vložené: 29.06.2018
Výstava v galérii
Výstava v galérii

vložené: 29.06.2018
Kúpalisko v Lipanoch
Kúpalisko v Lipanoch

vložené: 26.06.2018
Zažite leto v regióne Šariš


vložené: 14.06.2018
Naj balkón, naj záhradka
Naj balkón, naj záhradka

vložené: 28.02.2018
Kalendárium 2018

vložené: 23.01.2018