Mesto Lipany panoráma
 

Kultúrne podujatia v mesiaci

 

Kam za kultúrou:

1.3. piatok o 17.00 h – TOTÁLNY ÚLET

Byť tínedžerom je fakt ťažké. Zistíte, že život je krutý, absurdný, totálne neférový, ale zároveň bombasticky zábavný. Presne ako poviedky  Natálie Skladanej. Pri ich čítaní si poviete, že by ich mali kupovať deti svojim rodičom, aby im pripomenuli, aké náročné je byť tínedžerom. Domáci objav na poli tínedžerskej literatúry. Predstavenie knihy a beseda s autorkou v mestskej galérii. Vstup voľný.

 

1. -31.3. pondelok – piatok od 8.00 h - 15.00 h – VÝBER Z TVORBY

Výstava obrazov umelcov zo Svidníka -  Andreja Urama - IKONY a  Jozefa Horkavého  - POĽOVNÍCTVO A PRÍRODA. Návštevu výstavy je potrebné ohlásiť na oddelení kultúry a športu MsÚ osobne alebo telefonicky 051 488 11 77.Vernisáž výstavy 12.3.2019 o 16.30 h  v mestskej galérii. Srdečne pozývame.

 

1.3.-31.10. – NAJ BALKÓN, NAJ ZÁHRADKA

Vyhlásenie 21. ročníka mestskej súťaže. Bohaté kvetinové záhony, kríky rôznych tvarov, nádherný trávnikový koberec i pestrými kvetmi žiariaci balkón, to všetko je pýchou ich majiteľov. Milovníci kvetov a okrasných záhrad, pozor! Toto všetko sa bude hodnotiť a oceňovať. Vaše tipy, aktuálne fotografie vašich záhradiek a balkónov posielajte na adresu kultura@lipany.sk. Bližšie informácie na plagátoch, webovej stránke a na oddelení kultúry a športu 488 11 77.

 

1.3.-31.3. pondelok – piatok od 11.30 h -  MESIAC HLASNÉHO ČÍTANIA

Andersenove rozprávky ožívajú v MŠ Námestie sv. Martina. Rozprávky pred spaním čítajú rodičia a starí rodičia.

 

2.3. sobota o 18.00 h - POĽOVNÍCKY PLES 

PZ Demjanka srdečne pozýva  na poľovnícky ples. Do tanca hrá ľudová hudba Františka Zamišku a DJ Piťo. V cene lístka je zahrnutý prípitok, večera s poľovníckou špecialitou, káva a kapustnica s poľovníckym guľášom. Cena lístka je 22 €. Tešíme sa na vašu návštevu. Kontakt:0905 119 464, 0905 446 174.

 

3.3. nedeľa o 15.00 h – SVIATOK ŽIEN

„Všetko krásne na svete sa zrodilo z lásky k žene“, povedal Maxim Gorkij.

Únia žien ZO Lipany pozýva členky na sviatočné stretnutie, rozhovor a posedenie do čajovne Pavučina.

 

3.3. nedeľa o 16.00 h – STO ROKOV ČESKOSLOVENSKA

Galakoncert v mestskej galérii. Vstupné dobrovoľné. Účinkujú: Arco Orchestra ZUŠ Lipany, Československý symfonický  orchester Youthband (ZUŠ Lipany Slovensko a ZUŠ Němčice n. H. Česká republika) a Zbor Septemthillis ZUŠ Lipany.

 

4.-8.3. pondelok – piatok o 10.00 h – KNIHA, MOJA KAMARÁTKA

Návšteva detí MŠ Námestie sv. Martina v mestskej knižnici spojená s vypožičaním kníh.

 

4.3.-15.3. – pondelok – piatok – PREDPLAVECKÁ PRÍPRAVA

Na hry vo vode a s vodou sa tešia prípravkári z Materskej školy kpt. Nálepku 7, Lipany.  V dňoch od 4.3.2019 do 15.3.2019 absolvujú predplaveckú prípravu v MŠ Bajkalská, Prešov.

7.3. štvrtok o 9.30 h – FERDO MRAVEC

Bábkové divadlo pre deti MŠ Námestie sv. Martina v telocvični školy.

 

8.3. piatok o 10.00 h – KYTICA PRE ŽENY

Nech krása a sviežosť nestratí sa s vekom, za starostlivosť obdariť chcem ťa kvetom. Nech stále pohoda vôkol teba je len, prajem ti s láskou v dnešný Deň žien. Posedenie mamičiek rómskych detí v Komunitnom centre v Lipanoch.

 

 

10.3. nedeľa o 15.00 h - VENOVANÉ ŽENÁM K SVIATKU MDŽ

Kvietok krehký prinášam, prejav úcty, ktorú mám. Slávnostný galaprogram detí MŠ kpt. Nálepku 7, Lipany v mestskej galérii venovaný všetkým ženám. Vstup voľný.

 

11.3. pondelok o 14.00 h - MDŽ A MAREC MESIAC KNIHY

Spoločné posedenie členov Senior klubu v Lipanoch pri príležitosti MDŽ a beseda o knihách, ktoré vedia potešiť každú ženu. Čajovňa Pavučina.

 

12.3. utorok o 14.00 h  – PRVÁ POMOC A UKÁŽKY ČINNOSTI HMZ

Ukážky resuscitácie, poranení... hliadky mladých zdravotníkov zo ZŠ Komenského 113 Lipany v čajovni Pavučina pre členov ZO JDS. 

 

14.3. štvrtok o 9.00 h – NÁVŠTEVA MESTSKEJ KNIŽNICE

Rozprávanie o knihách, počúvanie výkladu pracovníčok knižnice, výstavka kníh a časopisov. Žiaci RhS na návšteve mestskej knižnici.

 

14.3. štvrtok o 9.30 h – SLÁVIK

Maličká som, húsky pasiem, tancovala by som, až sa trasiem...  Školské kolo prehliadky v speve ľudových piesní v MŠ Námestie sv. Martina.

 

14.3. štvrtok o 10.30 h – ENIKI-BENIKI

50. ročník okresnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov Kreácie detského folklóru 2019 v Mestskej galérii v Lipanoch. Organizátor DJZ – útvar osvetovej činnosti v Prešove a oddelenie kultúry a športu MsÚ Lipany. 

 

20.3. streda o 9.30 h – ROZPRÁVKOVÉ VRETIENKO

Na stoličke krásne svieti nová taška červená, v nej peračník s farbičkami, viete, čo to znamená? Školské kolo prehliadky  v prednese poézie a prózy detí MŠ Námestie sv. Martina v mestskej knižnici.

 

20.3. streda o 8.30 h – PRENOSNÉ PLANETÁRIUM

„Buďme ako voda, z ktorej všetko rastie“. Obdobie predškolského veku je pre dieťa mimoriadne dôležité, pretože za celý svoj život človek nepojme toľko informácií, vedomostí a hodnôt ako v tomto veku. Aj Materská škola kpt. Nálepku 7, Lipany chce deťom ponúknuť informácie i reálnu skúsenosť a obohatiť detský svet z oblasti ochrany vody a jej významu pre život. Prenosné planetárium k nám zavíta s programom Rozprávka  o kvapkách a životnom prostredí.

 

20.3. streda o 8.00 h – NAJ DIEVČA, NAJ CHLAPEC

9. ročník hornotoryskej súťaže  žiakov ŠKD zameraná na podporu detských talentov.  Dievčatá a chlapci budú mať možnosť predviesť svoj talent v tanci, v speve, v recitácii... Tí najšikovnejší budú odmenení peknými cenami. Organizátor ZŠ Hviezdoslavova 1, Lipany za podpory KNMT. Mestská galéria Lipany.

 

21.3. štvrtok o 9.30 h – VODA NAD ZLATO

Štvrtý ročník školského projektu zameraného na ochranu vody a jej význam pre život v Materskej škole kpt. Nálepku 7. V marci je Svetový deň vody. Kvapka Anka bude sprevádzať deti bádateľskými aktivitami, pokusmi, ale i zábavnými úlohami a kvízom, aby sa hravou formou oboznámili s vodou, jej vlastnosťami, kolobehom v prírode i významom pre život na Zemi. A to všetko prostredníctvom rozprávky Voda nad zlato.

 

22.3. piatok o 10.00 h – ŠPINUŠKA

„Bolo raz jedno dievčatko, ktoré sa volalo Špinuška, pretože bola vždy ufúľaná a ustavične celá od čohosi zamazaná. Iba ak práve nevyšla z vane. Ale nikdy nevydržala čistá dlhšie ako pol hodinu.“ Deti z Materskej školy kpt. Nálepku 7, Lipany sa tešia na prvú slovenskú divadelnú adaptáciu kultovej holandskej knihy Annie M. G. Schmidt a Fiep Westendorpa – ŠPINUŠKA v Centre pre umenie VIOLA. Veríme, že toto predstavenie poteší naše deti aj ich učiteľky, ktoré  sú v kútiku duše stále deťmi.

 

23.3. sobota o 18.00 h – STRETNUTIE S HUDBOU

Stretnutie amatérskych hudobných skupín z Lipian a okolia v mestskej galérii. Domáce kapely ako Krypton, Ružový panter, Pazdur, Šnúrka, PP Band a Galaxis  predvedú to najlepšie, čo majú vo svojich repertoároch. Nechajte sa pozvať a príďte sa nabiť pozitívnou dávkou energie. Vstup voľný. Kontakt: Jaroslav Rakaš, 0915 960 261.
 

23.3. sobota o 14.00 h – TVORIVÉ DIELNE

Okresná organizácia Únie žien Sabinov uskutoční v čajovni Pavučina  Lipany tvorivé dielne   pre  svoje členky i pre širokú verejnosť v rámci okresu. Cieľom tohto podujatia je ukázať výrobu rôznych techník pri zdobení kraslíc, ozdôb a rôznych doplnkov na skrášlenie  našich príbytkov.  K podujatiu budú zverejnené plagáty, na ktorých bude  bližšie uvedené, čo je potrebné so sebou na dielne priniesť.  Všetci ste srdečne  vítaní.

 

26.3. utorok o 9.30 h – MEDUŠKA

Školské kolo v prednese poézie a prózy sa uskutoční v Materskej škole kpt. Nálepku 7, Lipany. Na malých recitátorov sa veľmi tešíme. Každá báseň či krátky príbeh v podaní našich najmenších nás mimoriadne teší, pretože veríme, že vzťah k slovu a literatúre sa touto školskou akciou umocňuje a vytvára u detí pevný základ, na ktorom môžu stavať ako budúci žiaci.

 

27.3. streda 8.00 – 11.00 h – VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI

Gymnázium, Komenského 13, Lipany a Národná transfúzna stanica v Prešove pozývajú všetkých, pre ktorých je darovanie krvi už súčasťou ich životného štýlu, ale aj tých, ktorí by to chceli skúsiť po prvýkrát, do klubovne školy, kde budú môcť túto vzácnu tekutinu darovať. 

 

28.-29.3. štvrtok – piatok – BEAUTY FORUM

27. ročník medzinárodného kozmetického veľtrhu v Trenčíne. Účasť žiakov Strednej odbornej školy podnikania a služieb Lipany na veľtrhu.

 

29.3. piatok o 9.30 h – NÁŠ UČITEĽ, NÁŠ UČITEĽ

Opäť jeden ďalší zo školských dní... Jeden deň v roku chceme venovať aj vám, učitelia... Uvedomujeme si, že práca učiteľov je veľmi náročná a zodpovedná. Tento deň nám dáva príležitosť poďakovať sa všetkým, ktorí sa nás snažia vychovávať a vzdelávať. Chceme vám vyjadriť našu úctu a uznanie. Slávnostný galaprogram venovaný učiteľom hornotoryského regiónu  v Mestskej hale Lipany. Hosť programu SKYVA. Vstup voľný aj pre občanov mesta.

 

 

PRIPRAVUJEME:

*INTERNÉ KONCERTY ZUŠ

 

 

Aktuality a oznamy
Zápis do MŠ Námestie sv. Martina 80, Lipany
Zápis do MŠ Námestie sv. Martina 80, Lipany

vložené: 11.03.2019
NAJ BALKÓN, NAJ ZÁHRADKA
NAJ BALKÓN, NAJ ZÁHRADKA

vložené: 26.02.2019
Kalendár podujatí v roku 2019

Stiahnuť PDF 3MB


vložené: 08.02.2019
Kalendár zberu odpadov 1-6 2019
Kalendár zberu odpadov 1-6 2019

Kalendár 1 polrok 2019 .pdf 303 kB

vložené: 08.01.2019
Počasie v Lipanoch

Počasie Jasno
Teplota: 8.50°C
vietor: 8km/h, vlhkosť: 36%
tlak: 1006kPa