Mesto Lipany panoráma
 

Kultúrne podujatia v mesiaci

1.10. 2018 – 15. 1. 2019 pondelok – piatok o 8.00 h – 15.00 h  OKAMIHY ŽIVOTA V RIEKE ČASU

Eva Vološinová  žije a tvorí v Lipanoch. Takmer 30 rokov sa venuje amatérskej maliarskej tvorbe. Jej doménou je príroda vo všetkých podobách. Najviac inklinuje ku krajinomaľbe, občas k zátišiam a kvetinovým kompozíciám. Výtvarné pohľady na svet v posledných rokoch a najnovšie obrazy na výstave pri príležitosti životného jubilea. Srdečne pozývame na vernisáž výstavy a stretnutie s autorkou 6. 11. 2018 o 17.00 h.  Mestská galéria Lipany. Vstup voľný.


2. 11. piatok o 14.00 h  PAMIATKA ZOSNULÝCH V KOMUNITNOM CENTRE

Na tento deň pripadá na Slovensku tradičný novembrový zvyk návštevy cintorínov, ozdobovania hrobov, pálenia sviečok a spomienok na zosnulých rodinných príslušníkov a známych. Aj v komunitnom  centre si uctia tých, ktorí už nie sú medzi nami. Organizuje KC.


5. 11. pondelok o 10.00 h DEŇ MATERSKÝCH ŠKÔL NA SLOVENSKU

Zaujímavé aktivity spojené s pochodom mesta sú pripravené pre všetky deti... Cieľom je zvýrazniť význam, poslanie a opodstatnenosť materských škôl. Organizujú: MŠ v Lipanoch.


8. 11. štvrtok o 9.30 h POĽOVNÍCKE RADOVÁNKY

Rozhovory, prezentácia kníh a videoprojekcia o lesnej zveri s poľovníkom, ktorý zavíta aj k nám. Cieľom bude priblížiť deťom problematiku poľovníctva, ochrany prírody a starostlivosti o prírodu. Organizuje RhS.


14. 11. streda o 14.00 h TAJOMSTVO BIELEJ PASTELKY – DEŇ NEVIDIACICH

Stretnutie členov Únie nevidiacich a slabozrakých z Lipian a okolia s hudobným  programom žiakov ZŠ Komenského 113. Rozhovory v kruhu priateľov, sociálne poradenstvo a informácie o tom, ako žiť plnohodnotne. Čajovňa Pavučina.


14. 11. streda VÝCHOVNO-VZDELÁVACÍ PROGRAM FILIP

Prípravkári Materskej školy kpt. Nálepku 7 Lipany sa zúčastnia v telocvični výchovno-vzdelávacieho programu FILIP. Bábka Filip porozpráva deťom zaujímavé príbehy o zdraví, zdravej výžive. Predstavenie bude interaktívne, deti absolvujú niekoľko náučných i zábavných aktivít. Odmenou bude nielen príjemný zážitok, ale i kniha o kamarátovi Filipovi.


16. 11. piatok o 9.30 h METLIČKA ZAMETAJ, HRABLIČKY HRABAJTE...

Jeseň je už dávno tu a deti z RhS čaká upratovanie okolia, hrabanie lístia a zametanie. Presvedčíme sa o tom, že aj práce vonku môžu byť zábavou. Organizuje RhS.


19. 11. pondelok o 14.00 h ADVENTNÉ VENCE, IKEBANY A ARANŽMÁ

Blížia sa Vianoce a s nimi spojený advent. Peknou tradíciou je zapaľovať sviečky každú nedeľu na adventnom venci. Môžete si ich kúpiť, ale čo tak ich vyskúšať vyrobiť? Inšpirujte sa a zavítajte k nám na tvorivé dielne so seniormi mesta. Vstup voľný. Mestská galéria.


19. 11. – 23. 11. pondelok – piatok PROJEKT EVIČKA

Realizácia týždenného interného zdravotného výchovno-vzdelávacieho projektu s odborným výkladom – optik, zdravotná sestra a stomatológ. Organizuje MŠ Nám. sv. Martina.


21. 11. streda o 15.30 h VYHODNOTENIE NAJ BALKÓN, NAJ ZÁHRADKA

Záhrady a balkóny plné kvetov mali a stále majú zvláštne čaro. Presvedčili sme sa o tom aj my pri fotení a výbere tých naj. Teraz je čas na vyhodnotenie 20. ročníka mestskej súťaže o najkrajší balkón a záhradku. Mestská galéria.


21. 11. streda 8.00 – 11.00 ŠTUDENTSKÁ KVAPKA KRVI

Národná transfúzna stanica a Gymnázium Lipany pozývajú všetkých dobrovoľných darcov krvi, nielen študentov a zamestnancov gymnázia, darovať vzácnu tekutinu. Odber krvi sa bude realizovať v klubovni miestneho gymnázia.


22. 11. štvrtok SFÉRICKÉ KINO

Staršie deti Materskej školy kpt. Nálepku 7, Lipany sa dopoludnia ocitnú vo vesmírnej ponorke Polaris a spoznajú tajomstvo polárnej noci. Na výprave ich bude sprevádzať tučniak z južného pólu a ľadový medveď zo severného pólu. Okrem nerozlučného priateľstva prinesie toto stretnutie množstvo zaujímavých otázok. Ocitnú sa v krajine večného snehu a ľadu, kde sa skvelo pozorujú hviezdy a planéty. Mladším deťom bude sprievodcom psík. Spolu sa vypravia za abecedou poznania – za svetlom, oblakmi a meteoritmi.


23. 11. piatok o 14.30 h BESEDA SO SPISOVATEĽOM JOZEFOM BANÁŠOM

Slovenský prozaik, dramatik, diplomat a politik zavíta opäť k nám. Beseda, v ktorej vám prezradí viac o svojej tvorbe, živote a zodpovie na všetky otázky. Vstup voľný. Srdečne pozývame do Mestskej galérie Lipany.


23. 11. piatok o 18.00 h KATARÍNSKY PLES

22. ročník Katarínskeho plesu patrí už niekoľko rokov do spoločenského kalendára školy aj mesta. Ani tento rok nebude chýbať, ak máte chuť plesať, pridajte sa k nám... Predpredaj vstupeniek v cene 12 € zabezpečuje Gymnázium Lipany. Do tanca hrá ľudová hudba SOSNA. Telocvičňa Gymnázia Lipany.


27. 11. utorok o 13.00 h NÁVŠTEVA PLANETÁRIA

Prípravkári z Materskej školy kpt. Nálepku 7 Lipany navštívia Hvezdáreň a planetárium v Prešove. Započúvajú sa a zapozerajú do hviezdneho príbehu „Martina hviezdy.“Aktuality a oznamy
Beseda s Jozefom Banášom
Beseda s Jozefom Banášom

vložené: 06.11.2018
Šach - November
Šach - November

vložené: 02.11.2018
Výstava v galérii
Výstava v galérii

vložené: 01.10.2018
Výstava - NAJ METLA
Výstava - NAJ METLA

vložené: 01.10.2018
Kalendárium 2018

vložené: 23.01.2018
Počasie v Lipanoch

Počasie Zamračené
Teplota: -1.40°C
vietor: 4km/h, vlhkosť: 99%
tlak: 1016kPa