Mesto Lipany panoráma
 

Do práce na bicykli 2019


Po piatich úspešných ročníkoch kampane Do práce na bicykli máme aj v roku 2019 ambíciu v projekte pokračovať a vytrvať v snahe, aby nielen jazda na bicykli, ale aj každodenný život v našom meste bol príjemnejší, zdravší a kvalitou sa približoval vyspelým európskym metropolám.

 V roku 2017 sme v celoslovenskom meradle obsadili 3. miesto v počte zapojených  súťažiacich na počet obyvateľov / 90 súťažiacich/ a 5. miesto v prepočte najazdených kilometrov na jedného obyvateľa.

Cieľom súťaže „Do práce na bicykli“ je motivovať ľudí, aby čo najviac využívali bicykel ako každodennú formu dopravy do zamestnania a aj takýmto spôsobom zlepšili svoje zdravie, prispeli k zníženiu podielu individuálnej automobilovej dopravy v meste a následne k zvýšeniu kvality života v ňom.


Touto cestou chceme osloviť aj všetky firmy, podnikateľov, inštitúcie, školy a občianske združenia, ktoré majú sídlo v meste Lipany, aby sa spolu so svojimi zamestnancami zapojili  do uvedenej súťaže.

            Súťaž je určená 2-4 členným tímom zamestnancov z rovnakej firmy, školy či občianskeho združenia s vlastným IČO, ktorí sa zaregistrujú  do 5. mája 2019 na webovej stránke  www.dopracenabicykli.eu.

Pre registrované tímy má súťaž trvanie od 1.5.2019 do 31.5.2019 s tým, že prejdené kilometre do práce na bicykli si budú zapisovať do registračného systému vyššie uvedenej webovej stránky. Súťaže sa môžu zúčastniť aj študenti, ktorí budú mať k 1.5.2019 minimálne 15 rokov.

Do súťaže sa môžu zapojiť aj súťažiaci, ktorí na cestu do práce používajú elektrobicykle, kolobežky alebo kolieskové korčule. Do evidencie sa najazdené kilometre zadávajú tak, akoby  ste reálne išli na bicykli.

V súťaži možno vyhrať viacero cien. 

Akékoľvek bližšie informácie o súťaži, ako aj spôsobe registrácie je možné získať u koordinátora súťaže v Meste Lipany mailom jan.feltovic@lipany.sk, alebo na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu.Ing. Ján Feltovič, koordinátor súťaže na území mesta Lipany

Aktuality a oznamy
Nariadenie vlády SR
Nariadenie vlády SR

Kalendár zberu odpadov 2020
Kalendár zberu odpadov 2020

Stiahnite si:

Kalendár 2020 .xlsx 264kB

 

Kalendár podujatí 2020

Stiahnite si kalendár podujatí mesta Lipany na celý rok 2020

Kalendár podujatí

Aplikácia ROZaNA

Body záujmu v meste

Počasie v Lipanoch

Počasie hmla
Teplota: -1.80°C
vietor: 1km/h
vlhkosť: 92%
tlak: 1020kPa