Mesto Lipany panoráma
 

Kultúrne podujatia v mesiaci

30. 9. – 2.10. pondelok – utorok – streda o 8.00 – 16.00 h

ČARO A MOC LIEČIVÝCH BYLÍN A RASTLÍN

Čerstvé i sušené bylinky, tinktúry, oleje, mastičky a praktické rady od pani Irenky Liščinskej. Nádherná pastva pre oči, príjemná vôňa bylín a pohladenie na duši. Príďte sa presvedčiť o čare a moci liečivých bylín, spoznať  ich silu a účinky pre naše zdravie. Srdečne pozývame na výstavu so vzdelávacím charakterom. Čajovňa Pavučina. 

 

1.10. – 31.10. pondelok – piatok    

ROZPRÁVKOVÝ MARATÓN

Október je mesiacom úcty k starším. Starí rodičia môžu obohatiť svet vnúčat krásnymi príbehmi  a rozprávkami. Počas októbra sa budú v MŠ kpt. Nálepku 7 stretávať starkí s deťmi a rozprávať im rozprávky pred spaním. Veríme, že deti budú snívať krásne rozprávkové sny.

 

  1. utorok o 10.30 h

CVIČNÝ POŽIARNY POPLACH

Deti z MŠ  Námestie sv. Martina si zážitkovou aktivitou nacvičia zásady evakuácie pri nebezpečnom požiari. Požiarnici im predstavia hasičské náradie a porozprávajú, ako sa správať pri manipulácii s ohňom, keď je ohrozené zdravie osôb. Naučia sa, ako zvládať túto ťažkú  situáciu, ako privolať prvú pomoc a vyskúšajú si aj hasenie.    

 

1.10. utorok o 18.00 h         

STRETNUTIE OCHOTNÍKOV

Chceš hrať ochotnícke divadlo, máš talent,  chceš okúsiť slávu na divadelných doskách ???  Poď a pridaj sa k nám. Prvý pokus o založenie mestského divadelného súboru na stretnutí záujemcov. Príďte sa zapojiť do projektu: Výchova divadlom vo voľnom čase dospelých. Mestská galéria Lipany.

 

1.10. – 4.10. utorok – piatok od 10.00 h     

MÔJ STROM

Začiatok celoročného projektu pozorovania stromov, listov, pôdy pod stromami, poznávanie významu stromov. Organizuje MŠ Námestie sv. Martina.

 

2.10. streda o 14.00 h            

NAJ BABIČKA OKRESU

Úspešne zvládnuť tri súťažné disciplíny: šaty robia človeka, rodný môj kraj a ukáž čo vieš sa pokúsia aj reprezentantky ZO JDS Lipany v okresnej  súťaži NAJ BABIČKA OKRESU v Sabinove. Súťaž preverí ich dôvtip, šikovnosť, vedomosti o histórii mesta, regiónu a jedinečný talent našich babičiek. Všetkým súťažiacim držíme palce.

 

3.10. štvrtok  8.00 – 15.00 h           

DEŇ NEZÁBUDIEK

Pomôžme ľuďom s duševnou poruchou, aby mohli žiť lepší život medzi nami, aby už nikdy viac neboli osamelí medzi ľuďmi. To je tohtoročné motto informačnej kampane a finančnej zbierky, ktorú v meste Lipany organizuje miestne gymnázium. Prispieť môžeme dobrovoľným príspevkom za malý kvietok - modrú nezábudku. Vopred srdečne ďakujeme.

 

3.10. štvrtok o 15.30 h        

TEKVIČKOVÉ POPOLUDNIE SO STARÝMI RODIČMI

MŠ kpt. Nálepku 7 pozýva starých rodičov na trávenie veselých chvíľ s vnúčatami pri výrobe jesenných tekvicových dekorácií. Milí starkí, príďte zažiť príjemnú tvorivú atmosféru k nám do škôlky. Srdečne pozývame.

7. 10. – 30.11. pondelok – piatok od 8.00 h – 15.00 h       

JUBILEJNÁ VÝSTAVA

Farebné strechy, domy a detailné zábery na budovy. Aj taká bude výstava maliarky a architektky Evy Lorenzovej v Mestskej galérii v Lipanoch.  Vernisáž výstavy sa uskutoční

7. 10. 2019 (pondelok)  o 16.00 hod. Výstava je predajná. Návštevu výstavy je potrebné ohlásiť na oddelení kultúry a športu MsÚ osobne alebo telefonicky:  051488117.

 

7. 10. pondelok o 10.00 h                 

CESTA  NIE JE DVOR

Malí i veľkí kamaráti zo škôl mesta Lipany  si spoločne preskúšajú vedomosti a zahrajú dopravné hry na  dopravnom mini ihrisku v priestoroch MŠ Námestia sv. Martina. 

 

8. 10. utorok o 10.00 h          

LESNÁ PEDAGOGIKA – KROK ZA KROKOM

Deti prípravných tried MŠ sa vyberú za lesnou pedagogikou do Tichého Potoka, kde im profesionálni lesníci porozprávajú zaujímavosti o lesnom spoločenstve a pod ich vedením zážitkovou formou spoznajú zákutia a tajomstvá ukryté v lese. Organizuje MŠ kpt. Nálepku.

 

8. 10. utorok o 10.00 h          

ROADSHOW KARPATSKEJ NADÁCIE

Promo akcia Karpatskej nadácie, v ktorej nás lídri nadácie oboznámia o svojich projektoch, o iniciatívach, o tom, ako sa ľudia môžu stať jej súčasťou a zlepšovať tak prostredie, v ktorom žijú. Námestie sv. Martina, Lipany (pred letným pódiom).

 

9. 10. streda o 10.30 h         

POZOR VLAK!

Ide, ide vláčik, ide, ide vlak. A my malé deti poďme nasadať. Odvezie nás do Popradu, nakúpime čokoládu. Ide, ide vláčik, ide, ide vlak... Deti MŠ Nám. sv. Martina navštívia železničnú stanicu, získajú informácie o jej histórii, každodennom zaistení bezpečnej a plynulej prevádzky a ochrane cestujúcich  v rámci projektu Želkova škôlka.

 

10. - 12.10. štvrtok – sobota          

ZLATÉ RUKY

Celoslovenská prehliadka ručných prác je veľkým zdrojom inšpirácií, zručnosti, šikovnosti, talentu a tvorivosti  seniorov v Trenčíne. Mesto Lipany budú reprezentovať ženy zo ZO JDS. Patrí im naša podpora i vďaka.

 

11. 10. piatok o 16.00 h       

30 ROKOV SEPTEMTHILLIS

Slávnostný galakoncert pri príležitosti 30. výročia vzniku speváckeho zboru SEPTEMTHILLIS. V programe vystúpi zbor Septemthillis (ten súčasný aj historický) a hostia programu, speváčky - Daniela Baňasová a Aneta Hollá. Mestská galéria Lipany. Vstup voľný.

 

14. 10. pondelok      

VĎAKA VÁM...

Babka, dedko, rady vás máme, preto s láskou vás obdarovávame. Sviatočný program a  drobný darček starým rodičom pri príležitosti mesiaca úcty k starším. Organizuje MŠ Námestie sv. Martina.

 

15. 10. utorok o 9.00 h          

NEPOSLUŠNÁ PRINCEZNÁ

Deti MŠ kpt. Nálepku sa dozvedia, aké ťažké je vychovávať princeznú, ktorá má za kamaráta draka. Pomôže jej výchovné zatvorenie do veže?  O tom im porozpráva dej rozprávky NEPOSLUŠNÁ PRINCEZNÁ. Telocvičňa MŠ kpt. Nálepku 7.

 

17. 10. štvrtok o 10.30 h     

DEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY

Aj tento rok pripravuje SOŠ podnikania služieb v Lipanoch zaujímavý deň, ktorý sa z roka na rok teší väčšej návštevnosti. Cieľom je zmeniť stravovacie návyky študentov a verejnosti a podporovať zdravý životný štýl. Organizuje: SOŠ podnikania a služieb Lipany. Ste srdečne pozvaní.

 

21.10.  pondelok o 14.00 h             

JESEŇ ŽIVOTA – OKTÓBROVÝ POZDRAV SENIOROM

Opäť je tu jeseň a mesiac október, ktorý v plnej kráse čarovných farieb zaujal svoje miesto v prírode. Október je mesiac, ktorý je oslavou jesene života. Je pripomienkou úcty k starším ľuďom a mala by byť nenásilná, spontánna a nepretržitá po celý rok, pretože oni si ju zaslúžia. Pri príležitosti „Mesiaca úcty k starším“ sme aj tento rok pre seniorov pripravili  milé rozptýlenie a potešenie v podobe vystúpenia žiakov miestneho gymnázia. Vstup voľný pre všetkých seniorov mesta. Mestská galéria Lipany.

 

23. 10. streda o 15.00 h       

BYLINKOVÉ A ZELENINOVÉ ŠIALENSTVO

Európsky deň rodiny a škôl spojený s ochutnávkou chutných a zdravých šalátov.

Popoludnie s rodičmi spojené s množstvom zábavy, ponuky bylín a dobrôt zo záhrady. Organizuje MŠ Námestie sv. Martina.

 

28. 10. pondelok o 9.00 h   

NAŠI KAMARÁTI ZVIERATKÁ

Do MŠ kpt. Nálepku zavíta sférické kino s rozprávkou NAŠI KAMARÁTI ZVIERATKÁ. Navštívia farmu dedka Franka a naučia sa niečo o zvieratkách.  Stretnú divoké zvieratká v džungli, v savane, v púšti, na severnom a južnom póle, dokonca aj v oceáne.

 

25. 10. piatok o 10.30 h       

ČLOVEK JE KRÁSNY VĎAKA  MÚDROSTI...

V živote človeka sú chvíle, keď začne uvažovať o svojom živote a hodnotiť svoju životnú cestu. Na tvári sa strieda úsmev so slzami. Veď boli radosti a boli aj smútky.

Dôchodkový vek – jeseň života, je životné obdobie, ktoré so sebou prináša dozrievanie, múdrosť, skúsenosti, ale aj radosti a bolesti. Nezabúdajme, všetci raz budeme starí. Naši starší spoluobčania si zaslúžia úctu nás ostatných. Žiaci ZŠ Kom. 113 v Lipanoch   navštívia seniorov  v Dome pokojnej staroby, aby sa im prihovorili milým slovom a krásnym kultúrnym programom.

 

P R I P R A V U J E M E :

RODINA NA TRIČKU /KMC/

Aktuality a oznamy
Futbal v mesiaci Október 2019
Futbal v mesiaci Október 2019

vložené: 01.10.2019
Výstava v galérii
Výstava v galérii

vložené: 30.09.2019
Čergovský pohár 2019
Čergovský pohár 2019

vložené: 27.06.2019
Kalendár zberu odpadov na celý rok 2019
Kalendár zberu odpadov na celý rok 2019

Kalendár zberu odpadov na rok 2019 .pdf 573 kB

vložené: 11.06.2019
NAJ BALKÓN, NAJ ZÁHRADKA
NAJ BALKÓN, NAJ ZÁHRADKA

vložené: 26.02.2019
Kalendár podujatí v roku 2019

Stiahnuť PDF 3MB


vložené: 08.02.2019
Počasie v Lipanoch

Počasie Jasno
Teplota: 8.50°C
vietor: 8km/h, vlhkosť: 36%
tlak: 1006kPa