Mesto Lipany panoráma
 

Kultúrne podujatia v mesiaci

7. 10. – 30. 11. po – pia od 8.00 h – 15.00 h           

JUBILEJNÁ VÝSTAVA

Romantické mestské zákutia, ulice, pohľady z vtáčej perspektívy, geometria striech, ale aj architektonické detaily mestských budov, pohľady na krajinu, zátišia a figurálne motívy... Aj taká je výstava maliarky a architektky Evy Lorenzovej z Košíc.  Výstava je predajná. Návštevu výstavy je potrebné ohlásiť na oddelení kultúry a športu MsÚ osobne alebo telefonicky:  051 488 117. Vstup voľný. Mestská galéria Lipany.

 

4. 11. pondelok o 9.30 h  

DEŇ MATERSKÝCH SKÔL NA SLOVENSKU

Pri príležitosti 190. výročia vzniku prvej detskej opatrovne na území Rakúsko-Uhorska sa v priestoroch MŠ KN uskutočnia zážitkové workshopy, zamerané na rozvoj jemnej motoriky, komunikačných zručností, prosociálneho správania a emocionálnej inteligencie. Spolu s rodičmi zrealizujeme cvičenia na rozvoj hrubej motoriky, koordinácie a koncentrácie. Táto aktivita upriamuje pozornosť na opodstatnenosť predškolskej výchovy ako dôležitú súčasť  výchovno-vzdelávacej sústavy na Slovensku.

4. 11. po o 9.30 h - CHLEBÍK – detské divadielko pre deti v  MŠ NSM

4. 11. po o 15.15 h - DRAVCE MEDZI DEŤMI  - sokoliari v MŠ NSM a predstavenie dravcov

 

10. 11. nedeľa o 15.00 h 

POSEDENIE PRI KÁVE
Spoločné stretnutie žien vo sviatočnom duchu, pri ktorom zhodnotia svoju činnosť, pochvália to dobré, skritizujú, čo sa nepodarilo, a spoločne pripravia zaujímavé budúcoročné aktivity. V závere si vychutnajú skvelú kávu, ku ktorej neodmysliteľné patria aj ženské rozhovory o živote, jeho starostiach i radostiach. Vstup na pozvánky pre ZO ÚŽ. Čajovňa Pavučina.  

 

10. 11. nedeľa o 17.00 h

CICHO, BO SKAJPUJEM S DZIFKU!

Najveśelše, najmudrejše, najšikovnejše, najoriginalnejše, no hlavne najskromnejše ďivadlo na vichod od zapadu, chtore bavi autorske hri vichodňarske ... KĽUDne zośmišňuje, zalapuje i deformuje śvet okolo, čim nastavuje džverisko sučasnojsci, garadiče minulosci i šifoner buducnojsci.

Vážení Lipančania, spolu s hercami ochotníckeho divadla KĽUD Vás pozývame na divadelné predstavenie CICHO, BO SKAJPUJEM S DZIFKU! Predpredaj vstupeniek v cene 1,50 € na  MsÚ Lipany, oddelenie kultúry a športu, Krivianska 3, 051/ 488 11 77. Mestská galéria Lipany.

 

11. 11. – 14. 11. pondelok – štvrtok o 9.30 h

PROJEKT EVIČKA

Náučný program formujúci zdravotné uvedomenie detí k ochrane a podpore vlastného zdravia i zdravia iných osôb. Aktivity prezentované hravou formou, kde ústrednou postavou je Evička - malé dievčatko, ktoré je niekedy nešikovné a ublíži si, lebo je svedkom udalostí, do ktorých je potrebné zasiahnuť – ako ošetriť kolienko, čo robiť, keď nás uštipla osa, i prečo je ľudská krv dôležitá... Organizuje MŠ Nám. sv. Martina v priestoroch škôlky.

 

 

12. 11. utorok o 14.00 h  

S LEKÁROM O VYŠŠOM VEKU A JEHO NÁSTRAHÁCH

Recept na večnú mladosť spočíva predovšetkým v optimistickom prístupe, lebo ak sa ráno zobudíte a začnete myslieť na zlé veci, ten deň už nemôžete mať dobrý... Beseda o zdraví seniorov a jeho ochrane v ZO JDS. Čajovňa Pavučina.

 

14. 11 streda  o 8.00 h

HODINA DEŤOM

Finančná zbierka v uliciach mesta na podporu jedinečných  užitočných projektov, ktoré v sebe zahŕňajú pravidelnú a systematickú celoročnú prácu s deťmi a mladými ľuďmi vo všetkých regiónoch Slovenska. Organizuje: ZŠ Hviezdoslavova 1.

 

15. 11. piatok o 9.00 h 

O PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA

10. ročník halovej súťaže mladých hasičov, ktorí si zmerajú sily v tradičnej štafete 5 x 30 m, v uzlovej štafete a v štafete dvojíc. Na jubilejnom ročníku privítame mladých hasičov z regiónu i hasičské družstvá z Fajslawíc a Muszyny.  ZŠ Hviezdoslavova 1, Mestská hala Lipany.

 

19. 11. utorok o 10.00 h

DIA DEŇ

Deň pre diabetikov, rodinných príslušníkov, priateľov i všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť o diabete viac, naučiť sa žiť, ale najmä ako chorobe predchádzať. Bohatý program, prednášky, praktické rady, poradenstvo, zaujímavé novinky v oblasti diagnostiky a výživy. Mestská galéria Lipany. Vstup voľný.
 

20. 11. streda o 13.30 h      

TAJOMSTVO BIELEJ PASTELKY

Už po sedemnásty raz spoločne nakreslíme bielou pastelkou  nevidiacim na tmavej ceste čiaru. Jej línia je raz dlhšia, inokedy kratšia, tu vedie rovno, tam sa kľukatí, ale cieľ je zakaždým rovnaký – samostatnosť, nezávislosť i integrácia. Spoločné stretnutie členov MO ÚNaS Slovenska. Čajovňa Pavučina.

 

20. 11. streda o 15.30 h  

VYHODNOTENIE NAJ BALKÓN, NAJ ZÁHRADKA

Nielen tešiť sa z krásnych kvetov, ale spraviť všetko preto, aby narástli, je cieľom všetkých milovníkov kvetín. Či už na balkóne alebo priamo v záhradke.  O tom, že aj 17. ročník súťaže opäť nesklamal, dokumentovali zaujímavé fotografie z vašich záhradiek a balkónov. Našu súťaž o Naj balkón, naj záhradku sme uzatvorili. O chvíľu vám prezradíme mená nových víťazov... Vstup pre pozvaných hostí. Mestská galéria.

 

24. 11. nedeľa o 13.00 h 

HODNOTIACA SCHÔDZA HOLUBÁROV

Členovia ZO SZCHPH zhodnotia ukončenú pretekovú sezónu a spoločne pretlmočia návrhy na aktivity v ďalšom období. Pozvanie na spoločnú schôdzu prijali aj starostovia obcí ZRHT, veď súťažiace holuby boli v roku 2019 úspešné a svojim majiteľom urobili veľkú radosť. Hotel Lipa Lipany. Vstup na pozvánky.

 

 

25. 11. pondelok  o 9.30 h  

KATARÍNSKA TANCOVAČKA

V novembri oslavuje meniny Katarína a práve s týmto menom sú okrem rôznych pranostík spojené aj zábavy, hodovačky a tancovačky. Aj v RhS je pripravený veselý program pri hudbe, speve a tanci pre deti, rodičov i priateľov strediska.  

 

25. 11. pondelok o 9.30 h   

OD KATARÍNY PO SVÄTÉ HODY 

3. ročník školského projektu, ktorý rozvíja základy ľudovej kultúry a regionálnej výchovy. Prostredníctvom zážitkovej aktivity sa deti dozvedia o tradičných zvyklostiach, ktoré sa viažu k sviatkom adventu (Katarína, Ondrej, Barbora, Lucia) i sviatok Božieho narodenia. Spolu upečú vianočné oblátky, naučia sa ľudové pranostiky, riekanky, spevy i nové dramatizácie ľudových tradícií. Organizuje MŠ kpt. Nálepku v priestoroch školy.

 

29. 11. piatok o 18.00 h

KATARÍNSKY PLES

Katarínsky ples je predo dvermi... Vynikajúca atmosféra, suuuper zábava, a tak nikto nesmie chýbať! Rezervácia lístkov v kancelárii školy na t. č. 051/ 4572 285. Do tanca a na počúvanie hrá hudobná skupina Karmen, vstupné 14 €. 

 

P R I P R A V U J E M E :

PAMIATKA ZOSNULÝCH V KOMUNITNOM CENTRE (KC)

FARBY JESENE (RhS)

SÚŤAŽ STREDOŠKOLSKÝCH ČASOPISOV (SOŠPaS)

Aktuality a oznamy
Voľby do NR SR 2020

Podstránka Parlamentných volieb 2020

vložené: 05.11.2019
Výstava v galérii
Výstava v galérii

vložené: 04.11.2019
Šach v mesiaci NOVEMBER
Šach v mesiaci NOVEMBER

vložené: 01.11.2019
Futbal v mesiaci NOVEMBER
Futbal v mesiaci NOVEMBER

vložené: 01.11.2019
Výstava v galérii
Výstava v galérii

vložené: 30.09.2019
Kalendár zberu odpadov na celý rok 2019
Kalendár zberu odpadov na celý rok 2019

Kalendár zberu odpadov na rok 2019 .pdf 573 kB

vložené: 11.06.2019
Kalendár podujatí v roku 2019

Stiahnuť PDF 3MB


vložené: 08.02.2019
Počasie v Lipanoch

Počasie Jasno
Teplota: 8.50°C
vietor: 8km/h, vlhkosť: 36%
tlak: 1006kPa