Najlepší na Slovensku!

Dátum: 15.11.2016
Autor: Mesto Lipany
Počet videní: 1878

Tento titulok si zaslúžia crossmintonisti (speedbadmintonisti) z Lipian. Na nedávnych Majstrovstvách Slovenska v Banskej Bystrici totiž získali v 10 kategóriách až 16 trofejí. S 21 člennou výpravou mali aj najväčšie zastúpenie s pomedzi všetkých klubov.

Hlavnú kategóriu Muži vyhral Ján Ščavnický a na vynikajúcom 3. mieste skončil vekom ešte junior Emanuel Tobiaš. Kategóriu chlapcov do 18 rokov vyhral Marek Puškáš a tesne za ním skončil Juraj Huba. Medzi dievčatami tej istej vekovej kategórie obsadila Kristína Ščavnická 2. miesto. Ďalšie zlato vybojovala Andrea Hubová, keď nedala šancu žiadnej súperke v kategórii dievčat do 14 rokov. Medzi najmladšími do 12 rokov obhájili minuloročné tituly Chiara Tobiašová ako aj Ján Ščavnický ml.. Bronzoví boli Marko Piskura aj Branislav Bujňáček. Medzi seniormi v kategórii Muži nad 40 rokov sa darilo Alexandrovi Lukáčovi, ktorý prehral iba s víťazom a obsadil tak 2. miesto a Petrovi Mochňákovi, ktorý skončil na 3. mieste. Vladimír Heldák si odniesol trofej za 2. miesto v kategórii Muži nad 50 rokov. Vo štvorhrách boli strieborní bratia Vladimír a Marián Pjechovi, bronzoví Ján Ščavnický st. a Ján Ščavnický ml. a taktiež Kristína Ščavnická s partnerkou Nikolou Bariakovou z Podbrezovej. Za zmienku stojí spomenúť aj vynikajúce 2. miesto medzi ženami Tamary Lukáčovej, ktorá v súčasností reprezentuje vysokoškolský klub TJ Slávia PU Prešov.