Ščavnický ml. porazil aj majstra Európy

Dátum: 18.10.2016
Autor: Mesto Lipany
Počet videní: 1509
Menšia výprava crossmintonistov (speedbadmintonistov) z Lipian zavítala 15. októbra do srbského mestečka Sombor, aby zabojovala na najväčšom crossmintonovom turnaji v Srbsku. Najviac sa darilo Jánovi Ščavnickému ml., ktorý dokázal poraziť všetkých vo svojej kategórii do 12 rokov. Odniesol si aj cenný skalp majstra Európy, keď s ním vo finálovom zápase dokázal odvrátiť až tri mečbaly. Bronzovú medailu vo štvorhre získal Vladimír Pjecha, keď spoločne so srbským spoluhráčom Borisom Jerkovičom postúpil do semifinále, kde podľahli neskorším víťazom z Maďarska 1:2 na sety. Mimo stupňa víťazov tentokrát skončil Ján Ščavnický st., ktorý v kategórii mužov vypadol vo štvrťfinále. Vo dvojhre sa nedarilo ani Vladimírovi Pjechovi, ktorý skončil v osemfinále.