Hráči zo siedmych krajín si zahrali v Lipanoch

Dátum: 21.09.2016
Autor: Mesto Lipany
Počet videní: 1225

59 hráčov zo siedmych krajín bojovalo o medaily v 9 kategóriach už na štvrtom medzinárodnom crossmintonovom (speedbadmintonovom) turnaji v Lipanoch. Myhailo Mandryk (UKR) porazil Lászla Rácza (HUN) vo finále mužskej kategórie a Zofia Wincenciak (POL) vyhrala vo finále medzi ženami nad Tamarou Lukáčovou (SVK). Vo finále štvorhry zdolala dvojica Mandryk / Tsiucalo (UKR) domácich hráčov J. Puškáš / Tobiaš (SVK) 2:1. Piotr Gawlak (POL) porazil vo finále Romana Jurasa (CZE) v kategórii seniorov nad 50 rokov. V kategórii juniorov do 14 rokov vyhral Alexander Lyko (POL), U12 dievčat Chiara Tobiašová (SVK), U12 chlapcov Adrian Janczunski (LTU) a juniorsku štvorhru vyhrali Marek Puškáš / Juraj Huba (SVK). Kategóriu začiatočníkov vyhral Dávid Gergelčík z Lipian. Víťazom GRATULUJEME!