Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mestskou galériou sa ozýval detský spev a ľudová hudba

Dátum: 29.03.2018
Autor: Mesto Lipany
Počet videní: 1456
Mestskou galériou sa ozýval detský spev a ľudová hudba

49. ročník okresnej súťažnej prehliadky Kreácie detského folklóru prizval do Mestskej galérie v Lipanoch takmer 170  detských spevákov, muzikantov a 9 folklórnych súborov  z okresu Sabinov. Poslaním podujatia je podporovať a rozvíjať pozitívny vzťah detí k tradičnej ľudovej kultúre,  podnecovať ich k aktívnej činnosti, umožniť im prezentovať výsledky svojej práce na verejnosti a konfrontovať ich s rovesníkmi v iných súboroch.  Inšpirovať sa a načerpávať nové myšlienky pre ďalší rozvoj. Neoddeliteľnou súčasťou súťaže je vyhľadávať nové muzikantské a spevácke talenty.   O tom, že sa to u nás na hornej Toryse darí, svedčia aj slova poroty: „súťažná prehliadka bola opäť dôkazom, že hudobný folklór je vďaka zanieteným vedúcim, pedagógom  a nadšeným deťom v dobrých rukách. Počet účinkujúcich, výber piesní, ochota domácich a spoľahlivých organizátorov prispeli k vysokej kvalite súťažnej prehliadky. A ak tomu napomôžu aj rôzne lokálne iniciatívy, perspektíva rozvoja folklóru vôbec nebude ohrozená.

Na krajskú prehliadku, ktorá sa uskutoční 29. apríla 2018 do Raslavíc postúpili: Martin Bača z DFS Čerkutka Krivany a dievčenská spevácka skupina Sabiník.  Držíme im palce...

           

V Ý S L E D K Y z okresnej súťaže detského hudobného folklóru

KREÁCIE  DETSKÉHO  FOLKLÓRU  2018  -  49. ročník

15. marec 2018 – Mestská galéria v Lipanoch.

 

KATEGÓRIA – SÓLISTI SPEVÁCI:

 

zlaté pásmo a postup:

Martin Bača, Čerkutka, Krivany                                                        

 

zlaté pásmo a návrh na postup:

duo Nikola Molčanová a Marcela Petrušová, DFS Lipka, Lipany 

duo Katarína Sekeráková a Lucia Sekeráková, DFS Dravčan, Š.Dravce 

sólo spev - Natália Michalíková, DFS Sabiník, MsKS Sabinov

 

zlaté pásmo: 

Gabriela Kundrátová, DFS Dravčan, Šar. Dravce                            

Štefan Bujňák, DFS Dravčan, Šar. Dravce                                                                          

Nikola Molčanová, DFS Lipka, Lipany                                             

                       

strieborné pásmo:   

René Bacher, DFS Hviezdička, Lipany                                            

Katarína Prevužňáková, DFS Hviezdička, Lipany                                                               

duo Katarína Berdisová a Marián Kandráč, DFS Dravčan, Šar. Dravce                 

Daniela Stariňáková, DFS Hviezdička, Lipany                                             

Matúš Straka, DFS Havrančatá, Ľutina                                            

Sárka Felčíková, DFS Havrančatá Ľutina                                        

Tamarka Jacková,  DFS Briezka, Brezovica                                   

Martina Novická, DFS Čerkutka, Krivany                                         

Peter Malík, DFS Sabiník, MsKS Sabinov                                       

duo Natália Michaliková a Klaudia Petríková, DFS Sabiník, MsKS Sabinov                       

 

bronzové pásmo:     

Samuel Molčan, DFS Hviezdička, Lipany                                        

duo Gabriela Kundrátová a Laura Hovancová,  DFS Dravčan, Šar. Dravce                       

Erik Bercík, DFS Briezka, Brezovica                                    

Adela Kuchárová, DFS Čerkutka, Krivany                                       

 

KATEGÓRIA – SÓLISTI  INŠTRUMENTALISTI:

 

zlaté pásmo:

Antónia Mária Gernátová, DFS Sabiník, MsKS Sabinov                 

 

KATEGÓRIA – DETSKÉ SPEVÁCKE SKUPINY:

 

zlaté pásmo a postup:

Dievčenská SSk SABINÍK – st., MsKS Sabinov                              

 

zlaté pásmo a návrh na postup:

Dievčenská SSk DRAVČAN, ZŠ s MŠ Šarišské Dravce                 

 

zlaté pásmo: 

Chlapčenská SSk HVIEZDIČKA, ZŠ Hviezdoslavova 1, Lipany      

Dievčenská SSk DUBOVIČANČEK, ZŠ Dubovica                          

 

strieborné pásmo:   

Chlapčenská SSk DRAVČAN, ZŠ s MŠ Šarišské Dravce               

Dievčenská SSk BRIEZKA, ZŠ s MŠ Brezovica                              

Dievčenská SSk ČERKUTKA, ZŠ s MŠ Krivany                              

Dievčenská SSk LIPKA – ml., ZŠ Komenského 113, Lipany           

Chlapčenská SSk JAZIERKO, ZŠ s MŠ Rožkovany            

Dievčenská SSk JAZIERKO, ZŠ s MŠ Rožkovany                          

Dievčenská SSk LIPKA – st., ZŠ Komenského 113, Lipany            

Dievčenská SSk SABINÍK – ml., MsKS Sabinov                             

 

KATEGÓRIA – DETSKÉ ĽUDOVÉ HUDBY:

zlaté pásmo a postup: Ľudová hudba SABINÍK, MsKS Sabinov   

 

Mgr. Michal Kišeľák,  Mgr. Iveta Hrabčáková                                   

                                                                                                         

 

 

 

 

 

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.